İletişime Geçin!

İletişime Geçin!

İletişime Geçin!

Annelik Estetiği - Mommy Makeover

Annelik Estetiği – Mommy Makeover

Hamilelik süreci, vücut deformasyonlarına sebep olması nedeniyle bazen anne adaylarında endişe yaratabilir. Artık endişelerinizi bir kenara bırakabilir ve çocuğunuzu kucağınıza aldıktan kısa bir süre sonra eski görünümünüze kavuşabilirsiniz.

Hollywood Yanağı Bişektomi

Hollywood Yanağı (Bişektomi) Yanak İnceltme Estetiği

Kalın ya da tombul görünümlü yanaklar kişilerin olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olurken; ince hatlı yüz yapısı daha estetik ve daha genç görünmesini sağlar. Kişiyi rahatsız eden bu görüntü yanak inceltme estetiği yani bişektomi ile kolayca giderilebilmektedir.

Boyun Germe

Boyun Germe

Çene altı bölgesi gıdı olarak da tanımladığımız bir bölgedir. Yaşın ilerlemesi ve yerçekiminin etkisiyle tüm dokular gibi gıdı dediğimiz bölgedeki deri, deri altındaki kas ve yağ dokuları da aşağı doğru sarkmaya başlar.

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık Bacak Estetiği

Halk arasında ” çarpık bacak ” olarak adlandırılan bacak eğriliği sorunu kalıcı olarak çözümlendirilmek istenirse, vücudunda yeteri kadar yağ dokusu olan hastalarda, karın ya da bel bölgesindeki yağlardan faydalanılarak, yeteri kadar yağ dokusu yoksa dolgu enjeksiyonları kullanılarak bölgede bir düzenleme yapılır.

Çene Estetiği

Çene Estetiği

Çene burun gibi yüzün orta hattında bulunan, simetriyi ve yüzün harmonisini (uyumu) oluşturan önemli yapılardan biridir. Orta hatta olduğu için yüz yapılarının birbirleri ile uyumlu görünmesinde önemli bir yeri vardır. Küçük bir çene, yüzünüzü olduğundan küçük ya da kısa gösterebileceği gibi tam tersi de mümkündür.

Doğumsal Kulak Şekil Bozuklukları

Doğumsal kulak anomalileri; kulak kepçesinin hiç oluşmaması (anotia), kulak memesinin veya kepçesinin çok küçük bir kısmının oluşması (mikrotia), kulak kepçesinin üst kısmının dar ya da kısa olması (lop/constricted ear), dış kenarındaki kurvatur, doğal kıvrım ve çizgilerin kaybolması (shell ear) ve kulak kepçesinin büyüklüğü (kepçe kulak/prominent ear) olarak sayılabilir.

Dudak – Damak Yarığı Onarımı

Dudak yarığı (Cleft lip) halk dilinde “Tavşan dudak”, “Kurt ağzı“ olarak bilinen doğumsal bir anomalidir. Damak-dudak yarığı; anne karnında yüzün gelişimi sırasında birleşmesi gereken parçaların eksik birleşmesi veya hiç birleşememesi sonucu oluşan hastalıklardır.

El Cerrahisi

El Cerrahisi

Ellerimiz fiziksel işlevinin yanı sıra vücut diliyle iletişimimizde de son derece etkili rol oynayan, çok sayıda kompleks dokunun bir arada ve büyük uyum içinde çalıştığı bir organdır. Elimizin kompleks yapısı nedeniyle hastalıkları ve yaralanmaları da bu özel yapıya uygun olarak detaylı değerlendirme gerektirir.

Genital Estetik - Labioplasti

Genital Estetik – Labioplasti Nedir?

Labium minusların (iç dudak) ve onun hemen dış kısmında yer alan labium majusların (dış dudak) normalden daha büyük ve/veya sarkık olması durumunda yapılan düzeltme operasyonuna labioplasti denir.

Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği – Mikro Yağ Enjeksiyonu

Mikro yağ enjeksiyonu, vücudun bir kısmından alınan yağın başka bir vücut bölgesine transferini içerir. Cerrah tarafından alınan yağ hücreleri saflaştırılarak mikro düzeylerde tedavi edilmesi istenen bölgeye enjekte edilir.

Göz Kapağı Estetiği - Blefaroplasti

Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti

Göz kapağı estetiği; göz kapağına, daha estetik bir görünüm kazandırmak ve/veya daha fonksiyonel çalışmasını sağlamak amacıyla yapılan bir uygulamadır.

Jinekomasti

Jinekomasti

Estetik ameliyatlar sadece kadınların değil erkeklerin de sıkıntılarını çözmelerine yardımcı olur. Saç ekimi ve burun estetiğinden sonra erkeklerin en çok yaptırdığı ameliyat jinekomasti ameliyatıdır.

Kalça - Popo Estetiği

Kalça – Popo Estetiği

Her kadın düzgün görünümlü bir kalçaya sahip olmak ister. Öyle ki bazı kadınların basenlerinin çok geniş olması, estetik açıdan kötü bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle popo bölgesinde yapılacak olan çeşitli cerrahi operasyonlar, daha güzel bir görünüm elde edilmesinde etkili olacaktır.

Kanser Sonrası Meme Rekonstrüksiyonu

Kanser Sonrası Meme Rekontrüksiyonu

Meme kanseri tanısı alan tüm kadınlar, ister erken evre ister geç evre ister radyoterapi / kemoterapi görmüş olsun, meme rekonstrüksiyonu için adaydır. Sadece tıbbi olarak ameliyat olmasını engelleyecek bir durumu olan hastalar istisna tutulabilir.

Karın Germe

Karın Germe

Abdominoplasti olarak da adlandırılan karın germe ameliyatı; orta ve alt karın bölgesinde mevcut fazla yağ ve sarkık haldeki cilt dokusunun alındığı ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak, ülkemizde de tüm dünyada da yaygın olarak görülen temelde vücudun genel işleyişine bir etkisi olmayan, dolayısıyla tam olarak bir hastalık olarak nitelendirilemeyen ancak estetik açıdan bireyleri oldukça rahatsız eden estetik bir sorundur.

Kol Germe

Kol üst bölge derisi, özellikle çok kilo alıp verme ve yaşın ilerlemesi ile sarkabilir.

Kulak Memesi Estetiği

Kulak memesi estetiği, kulak estetiğinin içinde yer alsa da bazı durumlarda kulak memesinin kendisine odaklanmak gereklidir. Kulak memesi estetiği ile, kulak memesinin küçüklüğü, kulak memesi büyüklüğü, kulak memesi sarkıklığı gibi problemler düzeltilebilir.

Liposuction

Liposuction – Yağ Aldırma

Vücutta bölgesel olarak fazla olan yağların cerrahi olarak, kanüllerle çekilmesi işlemine liposuction denir.

Meme Asimetri Düzeltme

Meme asimetrisi düzeltme ameliyatı, memesinde eşit bir görüntü olmayan kadınlar için uygun bir ameliyattır. Meme asimetrisi doğuştan olabildiği gibi sonradan da gelişebilir.

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Silikon protezler ile yapılan büyütme ameliyatları, ameliyatın başarı oranının oldukça yüz güldürücü olması sebebiyle bayanların en çok tercih ettiği estetik cerrahi ameliyatlardan birisidir.

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Aşırı büyük olan memeler veya yapısal olarak sarkmaya meyilli olan memelerde estetik dışı görüntüler meydana gelir. Sarkan memeleri meme dikleştirme ameliyatı ile toparlayabilir, memelerinizi daha fit bir forma sokabilirsiniz.

Meme Küçültme

Redüksiyon mamoplastisi olarak da adlandırılan meme küçültme ameliyatı, büyük memeye sahip kişilerde ortaya çıkan çeşitli rahatsızlıkları gidermek amacıyla yapılan bir ameliyattır.

Meme Ucu Estetiği

Meme Ucu Estetiği – Göğüs Ucu Estetiği

Meme ucunun içeri doğru çekilmesi, meme ucu gömüklüğü ya da inverted nipple olarak adlandırılır. Genellikle meme ucu gömüklüğü meme dokusundan gelen süt kanallarının kısa olması halinde ya da meme ucu arkasındaki kasın çok çekmesi sonucu oluşur.

Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi tedavisi belli bir amaç için hazırlanan özel ilaçların cildin altına mezoterapi iğnesi yardımıyla enjekte edilmesidir. Mezoterapi tedavisinin genel kullanımı estetik amaçlı olmakla beraber tedavi amaçlı da yapılmaktadır.

Primer Rinoplasti

Primer Rinoplasti – Birincil Burun Estetiği

Burnun yeniden şekillendirildiği rinoplasti ameliyatı, estetik cerrahide en fazla tercih edilen operasyonlar arasındadır.  Gerek solunum sorunlarının giderilmesi gerekse burun şeklinin düzeltilmesi için herkes bu operasyonlara ilgi göstermektedir.

Profiloplasti – Profil Estetiği

Profiloplasti adının da çağrıştırdığı gibi profil estetiği anlamına gelmektedir. Profil estetiği kişinin yandan görünümündeki kusurlarının giderilmesini amaçlamaktadır. Günümüzde estetik algısının yaygınlaşması ile birlikte birçok cerrahi işlem yapılmaktadır.

Uyluk Germe

Uyluk Germe

Uyluk germe uylukların üst ve iç tarafında oluşan deri bolluğu ve yağlanmanın giderilmesidir. Bacakta bir miktar incelme sağlasa da etkisi esas olarak uyluğun iç tarafı ile sınırlıdır.

Yüz Germe

Yüz Germe

Günümüzde estetikte cerrahi dışı işlemler oldukça yaygınlaşmıştır. Dolgu, radiofrekans ve lazer enerjisi ile çalışan cihazlar bu amaçla kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin başarısıyla 50’li yaşlara dek idare etmek mümkündür.

Tedaviler İçin İletişime Geçin!

Hemen Arayın!