Tedavilerimize Göz Atın!

Tedavilerimize Göz Atın!

Mikro yağ enjeksiyonu, vücudun bir kısmından alınan yağın başka bir vücut bölgesine transferini içerir. Cerrah tarafından alınan yağ hücreleri saflaştırılarak mikro düzeylerde tedavi edilmesi istenen bölgeye enjekte edilir. Mikro yağ enjeksiyonu kırışıklık tedavisi, yüz, yanak ve çene konturu için güvenilir ve etkili alternatif bir operasyondur.

Donör bölge ile uygulamanın yapılacağı bölge lokal anestezi ile uyuşturulur.  Cerrah küçük iğneli bir şırınga ile verici alandan (genellikle hastanın yağ hücresinin fazla olduğu karın ya da uyluk bölgesinden) aldığı yağ dokusunu, santrifüj yardımıyla saflaştırma işleminden geçirilerek, künt uçlu mikro kanüller aracılığı ile yüze ya da vücudun şekillendirilmek istenen bölgelerine enjekte eder. İleri seviyelerdeki estetik sorunlarda, istenen düzeltme elde edilinceye kadar bu işlem tekrar edilebilir.

Mikro Yağ Transferi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Hastalar operasyon tamamlandıktan sonra serbestçe hareket edebilir. İşlemden sonra 36 saat boyunca ufak bir hassasiyet yaşanabilir. Mikro yağ transferi genellikle 1-3 seans sonrasında tamamlanabilir. Bu aşırı dolgun görünümün önlenmesini sağlar.

Mikro Yağ Transferinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Yanaklar, göz çevresi ve dudak estetiğinde de başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir. Yüz germe, meme ve kalça büyütme gibi operasyonlarda daha pürüzsüz ve daha doğal bir sonuç elde etme de mikro yağ transferi büyük fayda sağlar. Yaşla birlikte çene ve boyunda oluşan yumuşak doku ve kemik kaybını düzeltmekte çok etkilidir.