Tedavilerimize Göz Atın!

Tedavilerimize Göz Atın!

Kalın ya da tombul görünümlü yanaklar kişilerin olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olurken; ince hatlı yüz yapısı daha estetik ve daha genç görünmesini sağlar. Kişiyi rahatsız eden bu görüntü yanak inceltme estetiği yani bişektomi ile kolayca giderilebilmektedir.

Yanak İnceltme Estetiği

Bişektomi şu sıralar en çok Hollywood yıldızları tarafından uygulandığı için Hollywood Yanağı olarak da anılmaktadır. İnce ve keskin yüz hatları özellikle oyuncuların ifadelerinin daha güçlü görünmesini sağlamaktadır.

Uygulama kişinin ve doktorun ortak tercihine göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ağız içinde açılan küçük bir kesi sayesinde o bölgedeki yağ dokusu dışarı alınır. Yaklaşık yarım saat süren bu işlemde kesi izi, yanağın iç kısmında kaldığı için estetik açıdan rahatsızlık yaratmaz. Tedavinin sonucu 3-4 hafta içinde net bir biçimde görünecektir.

Yanak İnceltme Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Ergenlik dönemini atlatmış, yüz hatları oturmuş, yanak bölgelerindeki fazla yağdan dolayı kalın yüz hatlarına sahip olduğunu düşünen herkes bu işlemi yaptırabilir. Kilolu olmadığı halde sadece yanak bölgesinde yağlanma olan kişiler de orantılı ve estetik yüz hatlarına sahip olmak için bişektomi yaptırabilirler.