Tedavilerimize Göz Atın!

Tedavilerimize Göz Atın!

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Abdominoplasti olarak da adlandırılan karın germe ameliyatı; orta ve alt karın bölgesinde mevcut fazla yağ ve sarkık haldeki cilt dokusunun alındığı ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir.

Özellikle hamilelik döneminden sonra ve aşırı kilo değişimleri sonrasında karın bölgesinde kaslar ve deride gevşemeler meydana gelir ve tam anlamıyla da eski formuna dönemez. Hamilelik sonrasında karın duvarında yer alan bağ dokusunun gevşemesi, karın duvarının öne doğru çıkık hale gelmesi, karında şişkinlik görünümü ve çatlakların oluşması ile istenmeyen bir görüntü meydana gelir. Oluşan bu görüntü çoğu zaman spor ve diyet gibi kişinin kendi kendine uygulayacağı yöntemlerle giderilememektedir. Bu sorunu tek bir operasyonla çözüme kavuşturan karın germe ameliyatında, gevşeyip sarkmış olan karın derisi toparlanır ve bu bölgede yoğunlaşan fazla yağlar alınır, karın kasları sağlamlaştırılır ve kişinin düz bir karına kavuşması sağlanır.

Ameliyata Hazırlanma Nasıldır?

Eğer sigara içiyorsanız buna ameliyattan 4 hafta önce ve 2 hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Türleri?

  • Tam Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti)
  • Kısmi Karın Germe Ameliyatı (Mini-Abdominoplasti)

Her iki ameliyat türü de liposuction ile kombine edilebilir.