Tedavilerimize Göz Atın!

Tedavilerimize Göz Atın!

Uyluk germe uylukların üst ve iç tarafında oluşan deri bolluğu ve yağlanmanın giderilmesidir. Bacakta bir miktar incelme sağlasa da etkisi esas olarak uyluğun iç tarafı ile sınırlıdır.

Bacakların iç tarafındaki gevşeme, deride dalgalanma ve düzensizlikler kadınları en çok rahatsız eden sorunlardandır. Kilo alıp verme, egzersiz yapmama ve yaşlanma ile iç bacaklarda oluşan gevşeme hızlanır. İç bacak sorunları estetik problemlerin yanı sıra yürürken sürtünmeye yol açarak da hastaları rahatsız eder.

Uyluk Germe Ameliyatları Kimlere Yapılır?

Uyluk germe ameliyatları genelde 40 yaş üstü kadınlara yapılır. Özellikle kilo alıp vermeler sonrasında uyluklarının iç ve üst taraflarında gevşeme sorunu olan kadınlara önerilir. Bazı cilt tipleri gevşemeye eğilimlidir. Bu tip hastalarda sorun daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir.

Uyluk Germe Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Cilt bolluğu çok az olan zayıf hastalarda kasıkların iç tarafında yatık bir iz bırakacak şekilde deri fazlası çıkartılır ve gerilerek dikilir. Deri bolluğu fazla olan ve yağlanması olan hastalarda bu yöntemin uygulanması izin uzamasına, zamanla aşağıya doğru kaymasına ve bunun da cinsel organı deforme etmesine yol açar. Bu nedenle hastaların büyük bölümünde deri fazlası dikey bir iz bırakacak şekilde çıkarılır. Öncesinde uylukların iç kısmına Liposhaping yapılır. Dikey kesi, bacağın iç tarafında kalacak şekilde, kasıkların iç tarafından dize doğru inecek şekilde yerleştirilir. İz hasta ayakta durduğunda karşıdan görünmez.

Uyluk İçleri Yalnız Liposhaping İle Düzeltilemez Mi?

Bu bölgede cilt çok incedir ve gevşektir. Liposhaping tek başına uygulandığında gevşeme artar. Liposhaping sadece genç ve gergin ciltli hastalarda, sınırlı miktarda uygulanabilir. Liposhaping sırasında radyofrekans uygulanması cildi sıkılaştırarak dalgalanma riskini azaltır.

Uyluk Germe Ameliyatlarında Anestezi Gerekir Mi?

Uyluk germe ameliyatları ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Ameliyat Öncesinde Ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uyluk germe ameliyatında da tüm ameliyatlarda olduğu gibi 3 hafta öncesinde aspirini ve sigarayı kesmek gerekir. Son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durulmalıdır.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrasında Neler Yaşanır?

Hastalar genellikle aynı gün veya ertesi gün evlerine gönderilir. İlk 2 gün dikişlerin üzerinde bandaj olur. İki gün sonra hastalar banyo yapabilir.  İlk 3 hafta hastaların fazla ayakta kalmaması ve yürümemesi gerekir. Üçüncü haftadan sonra koşma dışında spora izin verilir. Altıncı haftadan sonra her türlü aktivite serbesttir.

Uyluk Germe Ameliyatlarının Sonucu Kalıcı Mıdır?

Germe işlemi sonrasında yaşlanma süreci devam eder ve uyluklarda bir miktar gevşeme olur. Kilo alıp vermeler bu süreci hızlandırabilir. Ancak hiçbir zaman ilk haline geri dönmez. Hastaların cerrahi ile alınan sonucu koruyabilmek için kilolarına dikkat etmeleri, düzenli spor ve cilt bakımı yaptırmaları önemlidir.