Tedavilerimize Göz Atın!

Tedavilerimize Göz Atın!

Mezoterapi tedavisi belli bir amaç için hazırlanan özel ilaçların cildin altına mezoterapi iğnesi yardımıyla enjekte edilmesidir. Mezoterapi tedavisinin genel kullanımı estetik amaçlı olmakla beraber tedavi amaçlı da yapılmaktadır.

Mezoterapi Kimlere Uygulanabilir?

Tedaviye engel ciddi bir sağlık problemi olmayan tüm kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Mezoterapinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Saçlar

Saç dökülmesi: Saç dökülmesine karşı önleyici ayrıca saç tedavisinde destekleyici olarak kullanılır. Saç dökülmesi yani alopesi saçın bölgesel olarak azalması ya da tamamen yok olmasıdır. Özel iğneler yardımıyla vitamin, mikro elementler ve besleyici enzimler enjekte edilir. Bu sayede saç köklerine direk olarak vitaminler ulaşır ve saçlar güçlenir, kırılmalar azalır, saç ektirmeye gerek kalmadan mezoterapi yöntemiyle saç problemleri nispeten çözüme kavuşmuş olur.

Selülit Tedavisi

Mezoterapi bölgesel yağlanmada ve selülit tedavisinde de kullanılır. Selülit tedavileri 4-10 hafta arası sürmektedir. Derinin altına enjekte edilen maddeler kan dolaşımını düzenler ve ciltteki dalgalı görüntüyü azaltır. Bölgesel bazlı uygulanan mezoterapi karın, kol, bel bölgelerinde alternatif bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

Cilt Tedavisi

Cilt mezoterapisiyle güneş, stres, çevresel etkenlere bağlı olarak ciltte oluşan deformasyonlar, sarkmalar, kırışıklıklar ve lekelenmeler giderilir.  Daha canlı, genç ve sıkılaşmış bir görünüme kavuşulur.

Mezoterapi Tedavisi Sonrası

Bütün tıbbi tedavilerde olduğu gibi mezoterapi tedavisi sonrası da yapılan işlemin iyi sonuç vermesi açısından bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Mezoterapi tedavisinden sonra uygulama alanında morluklar oluşabilir. Oluşan morluklar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Mezoterapi tedavisinden sonra bir hafta süresince denize girilmemelidir. Bu süre boyunca güneşten korunmalı, bir hafta solaryum alınmamalıdır. Uygun güneş koruyucuları kullanılmalıdır kullanılabilir. Tedavi bölgesine kapatıcı (fondöten vb.) sürülmemelidir.