Tedavilerimize Göz Atın!

Tedavilerimize Göz Atın!

Her kadın düzgün görünümlü bir kalçaya sahip olmak ister. Öyle ki bazı kadınların basenlerinin çok geniş olması, estetik açıdan kötü bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle popo bölgesinde yapılacak olan çeşitli cerrahi operasyonlar, daha güzel bir görünüm elde edilmesinde etkili olacaktır.

Kalça ve popo estetiği; estetik kaygıları gidermek için yapılan popo büyütme, popo küçültme, kalça dikleştirme gibi estetik cerrahi operasyonlardan oluşmaktadır.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo dikleştirme ameliyatı 3 yöntem ile yapılır. Bunlar; liposuction, yağ ilavesi ve silikon protez yerleştirilmesidir. Bu yöntemlerden bazen bir tanesi, bazen de ikisi ya da hepsi operasyona dahil edilir. Yöntemlerin belirlenerek popo dikleştirme ameliyatının gerçekleştirilmesi için mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Popo Küçültme Ameliyatı

Popo küçültme ameliyatı, vücut ölçülerine oranla daha büyük kalçalara sahip olan, bu nedenle kendini rahat hissetmeyen daha doğal ve estetik kalçalara sahip olmak isteyen hastalarda yapılır. Kalça küçültme ameliyatı, liposuction ile yapılır. Liposuction ile popodaki fazla yağ alınır. Fazlalığı alınan kalçalardan fazla deri de uygun şekilde kesilir ve alınır. Bu şekilde popo küçültme ameliyatı gerçekleştirilmiş olur.

Popo Büyütme Ameliyatı

Kalça büyütme ameliyatı, yağ enjeksiyonu ya da silikon protez yerleştirilmesi gibi yöntemler kullanılarak yapılır. Öncelikle hasta muayene edilir ve uygun olacak popo boyutu tasarlanır. Hastanın doğal ya da dikkat çekici bir kalça isteyip istememesine göre boyut belirlenir. Bu belirlemeye göre uygun boyutta silikon yerleştirilir ve gerekli ise yağ enjeksiyonu ile de desteklenir. Bu şekilde popo büyütme ameliyatı gerçekleştirilmiş olur.