İletişime Geçin!

İletişime Geçin!

İletişime Geçin!

Çene Estetiği

Çene Estetiği

Çene burun gibi yüzün orta hattında bulunan, simetriyi ve yüzün harmonisini (uyumu) oluşturan önemli yapılardan biridir. Orta hatta olduğu için yüz yapılarının birbirleri ile uyumlu görünmesinde önemli bir yeri vardır.

Doğumsal Kulak Şekil Bozuklukları

Doğumsal kulak anomalileri; kulak kepçesinin hiç oluşmaması (anotia), kulak memesinin veya kepçesinin çok küçük bir kısmının oluşması (mikrotia), kulak kepçesinin üst kısmının dar ya da kısa olması (lop/constricted ear), dış kenarındaki kurvatur, doğal kıvrım ve çizgilerin kaybolması (shell ear) ve kulak kepçesinin büyüklüğü (kepçe kulak/prominent ear) olarak sayılabilir.

Dudak – Damak Yarığı Onarımı

Dudak yarığı (Cleft lip) halk dilinde “Tavşan dudak”, “Kurt ağzı“ olarak bilinen doğumsal bir anomalidir. Damak-dudak yarığı; anne karnında yüzün gelişimi sırasında birleşmesi gereken parçaların eksik birleşmesi veya hiç birleşememesi sonucu oluşan hastalıklardır.

Göz Kapağı Estetiği - Blefaroplasti

Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti

Göz kapağı estetiği; göz kapağına, daha estetik bir görünüm kazandırmak ve/veya daha fonksiyonel çalışmasını sağlamak amacıyla yapılan bir uygulamadır.

Hollywood Yanağı Bişektomi

Hollywood Yanağı – Bişektomi – Yanak İnceltme Estetiği

Kalın ya da tombul görünümlü yanaklar kişilerin olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olurken; ince hatlı yüz yapısı daha estetik ve daha genç görünmesini sağlar. Kişiyi rahatsız eden bu görüntü yanak inceltme estetiği yani bişektomi ile kolayca giderilebilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak, ülkemizde de tüm dünyada da yaygın olarak görülen temelde vücudun genel işleyişine bir etkisi olmayan, dolayısıyla tam olarak bir hastalık olarak nitelendirilemeyen ancak estetik açıdan bireyleri oldukça rahatsız eden estetik bir sorundur.

Kulak Memesi Estetiği

Kulak memesi estetiği, kulak estetiğinin içinde yer alsa da bazı durumlarda kulak memesinin kendisine odaklanmak gereklidir. Kulak memesi estetiği ile, kulak memesinin küçüklüğü, kulak memesi büyüklüğü, kulak memesi sarkıklığı gibi problemler düzeltilebilir.

Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi tedavisi belli bir amaç için hazırlanan özel ilaçların cildin altına mezoterapi iğnesi yardımıyla enjekte edilmesidir. Mezoterapi tedavisinin genel kullanımı estetik amaçlı olmakla beraber tedavi amaçlı da yapılmaktadır.

Primer Rinoplasti

Primer Rinoplasti – Birincil Burun Estetiği

Burnun yeniden şekillendirildiği rinoplasti ameliyatı, estetik cerrahide en fazla tercih edilen operasyonlar arasındadır.  Gerek solunum sorunlarının giderilmesi gerekse burun şeklinin düzeltilmesi için herkes bu operasyonlara ilgi göstermektedir.

Profiloplasti – Profil Estetiği

Profiloplasti adının da çağrıştırdığı gibi profil estetiği anlamına gelmektedir. Profil estetiği kişinin yandan görünümündeki kusurlarının giderilmesini amaçlamaktadır. Günümüzde estetik algısının yaygınlaşması ile birlikte birçok cerrahi işlem yapılmaktadır.

Yüz Germe

Yüz Germe

Günümüzde estetikte cerrahi dışı işlemler oldukça yaygınlaşmıştır. Dolgu, radiofrekans ve lazer enerjisi ile çalışan cihazlar bu amaçla kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin başarısıyla 50’li yaşlara dek idare etmek mümkündür.

Tedaviler İçin İletişime Geçin!

Hemen Arayın!