Fransız askılama yöntemi olarak bilinen ip askı yöntemi, içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış, biyolojik olarak insan vücuduna uyumlu olan iplerle cildin gerilerek sarkma, gevşeme ve kırışıklık şikâyetlerinin ortadan kaldırılmasıdır.

Cerrahi işlemlere başvurmak istemeyen, yüz hatlarından memnun olmayan, kırışıklık ve sarkma şikâyetleri olan kişilerde estetik amaçlı ve kısmi yüz felci geçirmiş olan hastalarda da tedavi amaçlı uygulanabilen bir yöntemdir.

Yöntem lokal anestezi altında veya sedasyon eşliğinde yapılabilir ya da diğer cerrahi operasyonlar ile kombine şekilde genel anestezi yöntemiyle de yapılabilmektedir. Botulinium toksin ya da dolgu uygulamaları gibi cerrahi gerektirmeyen yüz işlemleri ile de rahatlıkla kombine edilebilir.

Kimler Fransız Askısı Yaptırabilir?

Yüzünde oluşan sarkmalardan rahatsızlık duyan ama ameliyat olmak istemeyen tüm kadın ve erkekler bu teknik ile yüz germe yaptırabilir.

İp ile askılama yöntemi,hem  yüzde oluşan  sarkmaların giderilmesinde estetik amaçlı, hem de yüz felci geçiren hastalarda tedavi amaçlı  kullanılmaktadır.

Arama Talebi

Yorumlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir